Fizjoterapia zabiegi - Przychodnia Gaj

Idź do spisu treści

Menu główne

Fizjoterapia zabiegi

Poradnie z umową z NFZ

Fizjoterapia - zabiegi rehabilitacyjne

Dla pacjentów ubezpieczonych w NFZ zabiegi planowane i  wykonywane są na podstawie skierowania z Poradni Rehabilitacji naszej Przychodni,jak również od innych lekarzy ubezpieczenia zdrowotnego pod warunkiem,  że na takim skierowaniu znajdują się określone przez tego lekarza zabiegi wraz z parametrami. Poradnia czynna:codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 20.00

 

Stosowane zabiegi: Krioterapia, Laseroterapia, Magnetoterapia, Kąpiele wirowe kończyn górnych i dolnych,                                Masaż mechaniczny aqavibron, Masaż ręczny,  Światłoterapia

 
 

KrioterapiaKrioterapię stosujemy m.in. w takich przypadkach jak: zapalenie torebki stawowej i mięśni, zespół bolesnego barku, przewlekłe zapalenie kręgosłupa szyjnego, zmiany zapalne stawów o podłożu metabolicznym (np. dna moczanowa),zapalenie okołostawowe ścięgien, zapalenia stawów (reumatoidalne, młodzieńcze przewlekłe, reaktywne, łuszczycowe, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa), zwichnięcia i skręcenia urazowe stawów uszkodzenie łąkotki, naderwanie ścięgien i mięśni itp

 

Laseroterapia Działa m.in.  przeciwbólowo, leczy ostre procesy chorobowe, zespół bólowy kręgosłupa, urazy narządu ruchu, przewlekłe stany zapalne, zapalenie ścięgien, powięzi, pochewek ścięgnistych ścięgnistych kaletek stawowych,wykazuje działanie regeneracyjne po operacjach i w stanach wymagających pobudzenia gojenia ubytków tkankowych, wspomaga zrastanie się kości.

 

Magnetoterapia to sprawdzona i bezpieczna metoda leczenia pulsującym polem magnetycznym niskiej częstotliwości.wskazania:- urazy: kontuzje, zwichnięcia, złamania, bóle i urazy mięśni, choroby zwyrodnieniowe stawów,- choroby reumatyczne: zwyrodnienia, stany zapalne (ostre i przewlekłe), osteoporoza, itp.,- stany pooperacyjne: operacja przepukliny, operacje mięśni i ścięgien, przyspieszanie gojenia,   poparzenia.

Kąpiele wirowe kończyn górnych i dolnychJest to masaż wirującą wodą, z częściową aplikacją na kończyny górne lub dolne,Zabieg wykonuje się w wannie z wodą napełnioną w 1/2 lub 3/4 z temperaturą 36° - 37°C.Woda jest wprowadzana w ruch wirowy za pomocą turbiny wodnej napędzanej mechanicznie.

Wskazania:• Rehabilitacja kończyn w stanach pourazowych, zaburzenia nerwowe, zmęczenie układu mięśniowo- nerwowego.• Różne postacie chorób reumatycznych.• Niektóre postacie zaburzeń krążenia obwodowego, stany po zakrzepach żylnych, wczesne okresy zwężającego zapalenia tętnic, stany po   odmrożeniach i po chirurgicznym leczeniu żylaków.

                                                      Światłoterapia LAMPA BIOPTRON ( światło spolaryzowane) Dzięki temu zabiegowi, dochodzi do lepszego ukrwienia kończyn, aktywizują się receptory skórne, pozytywnie działa on również na napięte mięśnie i zesztywniałe stawy.

  wskazania:zaniki mięśniowe z bezczynności, porażenia wiotkie, stany po złamaniach, zwichnięciach, skręceniach, stany po urazach tkanek miękkich, stany po porażeniu dziecięcym, choroby zapalne nie przebiegające ostro z grupy chorób reumatycznych, zwłaszcza zmiany zwyrodnieniowe stawów.

Sollux WSKAZANIA DO LECZENIA LAMPĄ SOLLUX: z filtrem czerwonym:- stan zapalny zatok czołowych i szczękowych- nieżyt nosa - zapalenie ucha środkowego i zewnętrznego - napięcie mięśniowe - bóle korzonkowe - wstęp do masażu klasycznego leczniczego - przewlekłe zapalenia nerwów, splotów i korzeni nerwowych - zespołów bólowych w przebiegu ZSK i choroby dyskowej

 

Terapuls jest generatorem krótkich fal, dostarczanych w formie ciągłej lub pulsacyjnej, dając bardzo dobre efekty terapeutyczne w zakresie stanów ostrych i przewlekłych. Ciepło powstające na poziomie molekularnym. Działa łagodząco na ośrodkowy układ nerwowy, zmniejsza przewodnictwo nerwowe, działa przeciwbólowo, poprawia  ukrwienie tkaneki powoduje rozluźnienie mięśni.

Elektroterapia Jontoforeza    zabieg elektroleczniczy polegający na wprowadzeniu do tkanek jonów działających leczniczo. Działanie lecznicze jontoforezy to między innymi rozmiękczanie blizn i działanie przeciwzapalne

Prądy diadynamiczne - diadynamic

Prądy te wykazują silne działanie przeciwbólowe i przekrwienne. W stosowanej elektrostymulacji mięśni - wykorzystywany jest impulsowy (płynący z przerwami). Elektrody umieszczone  we właściwych punktach  pobudzają  mięśnie   do skurczu (mięśnie kurczą się i odpoczywają w rytm płynącego z przerwami prądu). Wykonuje się elektrostymulację mięśni porażonych (z uszkodzonymi nerwami doprowadzającymi impulsy) lub elektrostymulację przeciwbólową.

Masaż mechaniczny aqavibron Masaż polegający na miejscowym stosowaniu drgającej gumowej membrany, dla której źródłem energii jest przepływająca wewnątrz urządzenia woda. Wskazania: m.in. choroby nerwów obwodowych (nerwobóle, zapalenia wielonerwowe i splotów nerwowych, stany po urazach nerwów obwodowych, bóle międzyżebrowe, dyskopatia, lumbago),reumatoidalne zapalenie stawów (rzs),zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa u dorosłych i młodzieńcze przewlekłe zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów (arthrosis), dna stawowa, obrzęki,  bóle mięśniowe i przykurcze,

Na zlecenie lekarza wykonujemy masaż leczniczy ręczny: całkowity kręgosłupa, częściowy, masaże stawów. Zatrudniamy dwóch masażystów. Również usługi dostępne odpłatnie wg cennika.

 

UGUL Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego służy do leczenia schorzeń narządów ruchu za pomocą ćwiczeń ruchowych i usprawniania leczniczego. Kabina UGUL do ćwiczeń i zawieszeń przeznaczona jest do stosowania w kinezyterapii indywidualnej z kilkoma pacjentami równocześnie. Stosuje się w niej zawieszenia całkowite, ćwiczenia czynne w odciążeniu oraz czynne z oporem i z zastosowaniem systemu bloczkowo-ciężarkowego. Istnieje możliwość zastosowania wyciągu do pozycji Perschl'a.

 

Ćwiczenia grupowe:1. Dla pacjentów ze schorzeniami układu ruchu na zlecenie lekarza w ramach umowy z NFZ oraz2. Grupy komercyjne, ogólnousprawniające „Bądź w formie” i „Spal zbędny cukier”, prowadzone     codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach rannych i popołudniowych.     Karnet -  10 wejść na salę gimnastyczną kosztuje 80 zł, do nabycia w rejestracji ogólnej     na parterze w Przychodni.

Zabiegi są również dostępne odpłatnie wg cennika w zakładce „cennik”

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego